sobota 6. prosince 2014

Zloději kol, Thought of You, The Hunted, More Than You Can Chew, Warrior Princess


Zloději kol (Ladri di biciclette, 1948) - 80 %
To východisko se může zdát směšné. Muž dostane práci a potřebuje k ní kolo. Jenže to kole je mu ukradeno. Dnes by nad tím člověk mávnul rukou, ale právě to, že hrdina filmu nad tím rukou nemávne a ani mávnout nemůže, to vytváří krásný a krutý obraz dobové Itálie. On kolo potřebuje, protože jinak z něj bude zase chudák bez práce. Lidská výpověď o světě, kde není pro každého člověka místo. Alespoň ne takové, jaké by si přál a potřeboval. Je nesmírně děsivé, že to je svět náš a ne zas tak moc vzdálený.

Thought of You (2010) - 60 %
Hudebně i graficky to je zajímavě propojený animovaný film, který sází na to, že pohybem, konkrétně tancem, je možné vyjádřit emoce. To se daří, a především pak finální část ukazuje, že je tohle propojení skutečně funkční.

The Hunted (2013) - 35 %
Found footage je žánr, který pro mě osobně už nemá moc co nabídnout. V každém dalším filmu jen neustále dochází k recyklaci toho, co již bylo natočeno, není zde nic nového. Tenhle film je v podstatě to samé, akorát, že nejde o hledání nějakého monstra, démona nebo ducha, ale jenom o to, jak dva chlapi chtějí natočit to, jak v noci loví. Výsledek je nasnadě.

More Than You Can Chew (2009) - 60 %
Nic geniálního, samozřejmě, ale přiznám se, že jsem ten zvrat vůbec nečekal. Takže to na mě docela úspěšně zapůsobilo, což byl nejspíš také účel. Povedlo se a já jsem spokojený s tím, co jsem dostal. Je to ale pořád jen taková jednohubka, kterou rychle přejdete a jedete dál.

Warrior Princess (2014) - 60 %
Nemyslel jsem si, že by mě mohl zaujmout historický film z oblasti Mongolska, ale nakonec se to do jisté míry skutečně stalo. Některé ty bitevní scény jsou prostě skvěle podané a dobře se na ně kouká. Navíc jsou využity i různé nástroje, zpomalení, rychlé střihy, apod., které celku dodávají šťávu. Místy jako kdybyste sledovali hraní videohry, které vás může pohltit. Čekal jsem podprůměr, takže jsem rád za mírný nadprůměr.