středa 30. dubna 2014

Jak svět přichází o básníky, Smoke, Spirit, Romeo and Juliet, Kovář z Podlesí

Nikdy jsem nedal téhle pentalogii pořádně šanci a vlastně jsem tenhle snímek poprvé pořádně viděl až dnes, když píšu tenhle krátký názor. Překvapivě, jsem byl z filmu nadšený. No, možná to až tak překvapivé není. Ve srovnání s dnešními komediemi je tohle chytré, zábavné, navíc se to dobře dokáže opřít jak do člověka a jeho chování, tak i do společnosti. Výborné herecké výkony jak mladých herců, tak i starých veteránů. Opravdu škoda, že jsem se jim vyhýbal tak dlouho, i když je pravda, že jsem "Básníkům" nijak zásadně nepropadl.

Smoke (Smoke, 1995) - 80 %
Miluji konverzační filmy, hlavně když jsou dobře natočené a mají o čem mluvit. Přesně tohle je případ filmu "Smoke". Skvěle napsané a hlavně skvěle zahrané postavy, které nevynikají tím, že prožívají až tak zajímavé životy, ale prostě tím, že ty svoje umějí dobře podat. Harvey Keitel je neskutečný, když vypráví finální příběh. Ztvárnění téhle vzpomínky v rámci závěrečných titulků je skoro až zbytečné, protože jeho vyprávění je dokonalé.

Spirit (The Spirit, 2008) - 40 %
Frank Miller se rozhodl natočit film podle komiksu svého učitele (Will Eisner), ale vlastně z toho vyšel film ve stylu "Sin City", kde ale většina postav není cool, i když se tak snaží tvářit. Miller si myslel, že se od Rodrigueze naučil dost, aby natočil vizuálně zajímavý snímek, ale jeho ujetost v podrážkách bot ho nezachrání. Ano, jsou zde krásné kontrasty, ale ty dobře vypadají i na papíře, není kvůli nim třeba točit zdlouhavý a v konečném důsledku celkem nudný film. Za tu Scarlett, která je v nacistické uniformě úžasná, ale aspoň těch 40 %.

Romeo and Juliet (2013) - 30 %
Zfilmovat takhle klasickou hru jen proto, aby byla zfilmována i v roce 2013, je docela smutné. Sem tam je tu nějaký ten herec, který byl zajímavě vybrán, ale režie je naprosto povrchní a alibistická. Jako kdyby si tvůrci řekli, že tohle je prostě klasika a ta se natočí sama. Hailee se mi v tomhle ani trochu nezamlouvala, a ani Romeo není žádný zajímavý typ. Tenhle film nedává nic navíc. Na divadle bych to viděl raději než v téhle podobě bez nějakého vlivu na diváka, bez emocí.

Kovář z Podlesí (2013) - 40 %
Slovo herec je podle všeho asi od slovesa "hrát si", nikoli "hrát". Alespoň takový dojem má člověk ze snímku "Kovář z Podlesí", kde si herci skutečně hrají ve vytvořeném světě, mají zde dokonce i pohyblivé hračky, které na ně mluví, což je dáno přítomností animovaných loutek/zvířat. Příběh je pelmelem z různých pohádek, jako kdyby tvůrci nevěděli, kterou si spíš vybrat. Několik dějových linií se tu setkává v jedné, která není dvakrát zábavná. A nepomáhají tomu ani známí herci. Překvapil mě ale pan Somr, který je na svůj věk neskutečně vitální. Nějak ty pohádky prostě neumíme. Ona se i tahle snaží být roztomilá, přístupná všem, ale jen to vytváří dojem, že chvílemi tvůrci nevěděli, jestli píší pro dospělé nebo pro děti.

úterý 29. dubna 2014

Můj pes Killer, Smrtonosná past 3, Vražda prezidenta Kennedyho, Reasonable Doubt, Jedlíci aneb Sto kilo lásky


Můj pes Killer (Môj pes Killer, 2013) - 30 %
Ale jo, ať si ti mladí filmaři klidně experimentují, ale tahle "syrová" výpověď o naší době, která je ve skutečnosti jenom plochá, prostě nemůže publikum zaujmout. Herecké výkony jsou jednoduše špatné. Neherci mohou prohloubit atmosféru, ale v tomhle případě ji prostě podkopávají. Nedá se nic dělat. Jako experiment proč ne, ale je to jen taková nudná sonda do jednoho lidského života. Vlastně do jednoho dne jednoho lidského života. A ono se zase tolik nestane, i když nám tvůrci tvrdí něco jiného.

Smrtonosná past 3 (Die Hard: With a Vengeance, 1995) - 80 %
Bavilo mě to stejně jako dvojka, a to hlavně proto, že se vracíme k dění z prvního filmu. Jeremy Irons by klidně mohl být filmovým bratrem Alana Rickmana, oba jsou výborní záporáci. Město, tedy mnohem větší hřiště, Johnovi sluší a umí se zde otáčet. Samuel L. Jackson je dobrý přicmrndávač.

Vražda prezidenta Kennedyho (Killing Kennedy, 2013) - 50 %
Už od začátku jsem měl problém s castingem. Ti herci prostě nesedli. Neříkám, že hrají špatně, na televizi je to dobré, i když mnohdy je to jen na efekt, aby se vyvolaly ty správné emoce. Ne postupně, ale hned v té jedné scéně. Je to přece jen docela prvoplánové, na druhou stranu se film drží podložené verze a známých skutečností. V závěru pak stále více používá archivní záběry, vzhledem k tomu, že je to televizní produkce, krvavé scény nečekejte. Na průměr to stačí, pokud se televizní tvorby týká, tak určitě.

Reasonable Doubt (2014) - 25 %
Teda takhle hodně špatně napsaný scénář člověk jen tak nevidí. Má tak obrovské množství děr ve smysluplnosti a logice. Postavy se zde nechovají tak, jak by se měly chovat podle toho, jaké jsou, jaké je jejich povolání, apod. Tady to šustí papírem, až to bolí. Všechno je jen pro ten efekt a pro to, aby byl dosažen, co záleží na tom, že postavy po chvíli začnou být celkem nesnesitelné, a to je mohou hrát sebe oblíbenější herci. Jackson musí zbytečně dávat své postavě hloubku, což z ní dělá jen dalšího obyčejného magora. Ach jo, tohle ke konci už bolelo.

Tomáš Magnusek má neskutečný dar. I k pitomému scénáři si sehnat herce, s nimiž se většinou v jednom filmu nesetkáte. Je schopen dokonce i ukecat legendy, což se povedlo i v případě tohoto filmu. To, že je scénář strašně špatně napsaný a je to celé hloupě zrežírované, to je další věc. Nemůžu si ale pomoct, docela tomuhle neumětelovi fandím. Ať si klidně točí podobné filmy. Jiní to zvládají také a za větší peníze. Je ale fakt, že Magnusek nezvládá urežírovat ani ty vtipy.

pondělí 28. dubna 2014

Life of a King, Smrtonosná past 2, Lords of London, Movie: The Movie, Movie: The Movie 2V


Life of a King (2013) - 70 %
Jsou filmy, kde když zjistíte, že je to podle skutečné události, najednou dostává celý příběh nový smysl. Tohle jsem měl v případě snímku "Life of a King". Přišlo mi to jen jako neskutečně naivní snímek o člověku, který chce dětem z problémové čtvrti vrátit smysl života a dát jim vůbec směr tím, že je naučí hrát šachy. Jenže on tenhle klub funguje v reálu, a to tak, že opravdu funguje a dětem pomáhá. Cuba zase jednou ukazuje, že je to dobrý herec a že je ho docela škoda pro akční blbiny jako "Deception". Není to velký film, ale je lidský, a to je taky pěkné.

Smrtonosná past 2 (Die Hard 2, 1990) - 80 %
První film mám rozhodně radši, na tom se nic nezměnilo ani v průběhu let, ale tahle akce na letišti je také parádní. Má to nápad, má to dobré scény a Bruce Willis je sem tam opravdu hodně vtipný. John McClane je prostě postava, která se povedla, když tedy pomineme pátý díl...

Lords of London (2014) - 30 %
Londýnský mafián se probudí v Itálii a je celý od krve. Tohle je výborné východisko - myslím probudit se někde, kde by člověk neměl být - ale je otázka, jestli autoři zvládnou naplnit očekávání. Protože v tomhle případě divák chce něco zajímavého, nápaditého. To se bohužel nestalo. Rádoby mafiánské začátky v Itálii ve stylu "Kmotra 2" jsou neskutečně slabé, a to i všudypřítomnou angličtinou. I přes prvotní nápad je film jen ukázkou toho, že je potřeba mít celkově dobrý scénář, ne jen jeden ucházející nápad a pak velké kulové.

Movie: The Movie (2012) - 60 %
Je to vlastně taková blbost, ale vlastně jsem se docela bavil. Je to jen o tom, co všechno jsou známí herci ochotni udělat. A že si Jimmy Kimmel umí sehnat ty nejlepší, to je celkem známá skutečnost. Ty vtipy jsou místy hodně blbé, ale nápad je to výborný.



Movie: The Movie 2V (2013) - 60 %
Už to není tak originální nápad jako v prvním případě, ale potěší, že je to o něco kratší a navíc se zde objevují další herci. Nápad na film je celkově zajímavější a celistvější, místy je to i opravdu vtipné, ale hlavně ve chvíli, kdy máte k těm americkým celebritám vztah. A já ho očividně mám.

neděle 27. dubna 2014

Nahota na prodej, Smrtonosná past, In the Name of the King III, Justice League: War, J. Edgar


Nahota na prodej (1993) - 45 %
Co do kvalit filmových je to strašné, ale nějaké ty myšlenky zde jsou. Když se člověk podívá na současnou společnost, on tu nebude až takový rozdíl. Obchod s bílým masem tu funguje stejně dobře jako rasismus, a teď nemyslím jen rasismus bílých vůči Romům, ale i naopak. Obraz je strašně tmavý, opravdu to není hezké na pokoukání, ale třeba taková hudební stránka docela zaujme. Navíc je to celkem odvážné, což už se taky tolik nevidí.

Smrtonosná past (Die Hard, 1988) - 100 %
Nemyslel jsem, že by se mi to mohlo po letech tak líbit, ale opak je pravdou. Tohle je prostě výborný film a já jsem ani nemohl uvěřit, že jsme si to pustili s přítelkyní místo nějaké romantiky a oba jsme se skvěle bavili. To si prostě musíme někdy zopakovat. A pak druhý díl. A když nebude druhý díl, tak jedničku znova a bude to "Smrtonosná past 2".

Musím říct, že čím víc filmů od Uwe Bolla vidím, pravda, hlavně těch nových, tím víc se mi začínají líbit. Není to tak hrozné, jak se tvrdí, to je jen móda na někoho nadávat, ať už udělá cokoli. Jednou to byl nejhorší režisér současnosti, tak tu nálepku bude mít pořád. Tohle je parádní béčko, takového toho klasického střihu - jednoduchý scénář, levné provedení a zábava ani ne na hodinu a půl. Jo, mě tohle prostě bavilo. Na ten slabší nadprůměr v rámci žánru a stylu si to snadno sáhne.

Justice League: War (2014) - 40 %
Tohle je v podstatě převyprávění prvního příběhu z komiksové série "Justice League", který vytvořili Geoff Johns a Jim Lee. Skoro se mi chce říct, že to je celé. Jsou zde známí supehrdinové, je to akční, ale vlastně to není nic jiného než DC variace na "Avengers". Nebaví mě tyhle filmy, je to pro skalní fanoušky a já jím očividně nejsem. Jenže ono to nevyniká ani filmově. Takový "Lego: Batman" je o třídu lepší a hlavně zábavnější.

J. Edgar (J. Edgar, 2011) - 50 %
Clint Eastwood se rozhodl natočit film o jedné z kontroverzních a zajímavých osobností světové kriminalistiky a řekl si, že film natočí chladně, téměř bez emocí. Je to škoda, protože už od začátku má divák problémy s tím, aby byl vtažen do děje. Emoce se do filmu dostávají až ve druhé polovině filmu a nejsem si jistý, jestli už nebylo trochu pozdě. Většina postav má ve filmu minimální místo a vytvořit si k nim vztah je v podstatě nemožné. Leo mě ale přesvědčuje, že zvládne každou roli. Tady tolik nevyniká, ale film rozhodně nepadá s ním, spíš s nudným sterilním pojetím.

sobota 26. dubna 2014

Donnie Darko, Pravdivá romance, Homefront, Haunting of the Innocent, Chariot


Donnie Darko (Donnie Darko, 2001) - 40 %
Strašně dlouho jsem o tomhle filmu slýchal, vždycky na mě někde vyskočil a bylo mi tvrzeno, že je to naprosto zásadní, kultovní dílo. Viděl jsem mnoho fotek a králík se pro mě stal skutečně kultovním. Čekal jsem ale něco trochu jiného, něco, co bude mít skutečně kultovní nádech. Nějak ale nechápu, proč by tomu tak mělo být? Kelly se nám snaží prezentovat rádoby metafyzické sci-fi, které je podle všeho strašně myšlenkově hluboké, ale podobně jako jsem měl negativní pocity z "Apokalypsy", kde nakonec rozebíral velmi podobné téma, jen vizuálně jinak a s jinými herci, mám nesměrný dojem plytkosti scénáře, který se snaží řešit všechno a vlastně neřeší vůbec nic. Hrozně hluboký film, který je hluboký jen proto, že je zde narážka na spoustu nesouvisejících věcí, jsou zde odkazy na různé prvky naší kultury a hned je to něco, co je hlubokomyslné. Děkuji, ale nechci.

Pravdivá romance (True Romance, 1993) - 50 %
I když je tenhle film zpracován podle scénáře Quentina Tarantina, není to něco, co by ve mně zanechalo nějakou hlubokou stopu. Ten film mě prostě nebavil, jako kdyby Scott nedokázal pořádně přenést na plátno to, co Tarantino chtěl. Snad i proto si všechno později natáčel raději sám nebo to nechal na Rodriguezovi, s nímž si prostě sedli dokonale. Nemám "Pravdivou romanci" rád.

Homefront (2013) - 60 %
Musím říct, že Jason Statham s dlouhými vlasy mě hned na začátku dostal a já byl zvědavý, jak se to vyvine dál. Skutečnost, že scénář napsal Sly Stallone ve mně také docela vzbuzovala důvěru. Navíc mám rád i Franca. Vypadá to, alespoň na první pohled, na zajímavý projekt. Celkem klasický film, kde chce chlapík bránit svou rodinu a sebe před zlými muži. Jednoduché, přímočaré, dobré.

Tohle je strašný blábol, kde se mísí prvky mystiky a mytologie, a to ve skutečně podivném guláši, u kterého nevíte, jestli je vůbec zamýšlen vážně. Jako kdyby se zde spojilo více filmů najednou a ani jeden navíc nestál za nic. Tohle ani není horor nebo thriller, to je jen zařazení, protože nějaké lepší zde není. Naprostá ztráta času.

Chariot (2013) - 30 %
Miluji podobné nápady. Několik lidí se probudí na neznámém místě, netuší, kde jsou, a je na nich i na divákovi, aby se dověděli pravdu. Problém je v tom, že to chce hodně zajímavý scénář, který diváka udrží napjatého až do konce a který ho, pokud možno, ještě ohromí. Jenže v tomhle případě se to neděje. Gradace zde není dostatečná, tvůrci až moc hráli na dialogy a jejich schopnost provést diváka celou stopáží Nestačí to. Je to místy až moc statické a nudné. Bohužel až moc únavné, i když se tvůrci ohánějí "skutečnými" událostmi.

pátek 25. dubna 2014

Sviňák, Taková normální rodinka, Hellboy 2: Zlatá armáda, Flowers in the Attic, Ptačí úlet


Sviňák (Filth, 2013) - 55 %
Kdyby Irvine Welsh napsal knihu stejného jména před rokem 1992, asi bych mu i zatleskal, ale při sledování snímku "Sviňák" jsem měl akorát pocit, že se jedná jenom o variaci na snímek "Poručík" z roku 1992, kde také šlo o stejně šmejdského policistu, který byl skvěle zahrán Harveyem Keitelem. O nic hůře se to pak povedlo v remaku "Špatnej polda" s Nicolasem Cagem z roku 2009. "Sviňák" je tak ve skutečnosti jen britskou variací na stejné téma, která je bohužel místy až moc stejná, ač je James McAvoy hodně uvěřitelný. Musím ale pochválit naprosto skvělý výběr písní do soundtracku. Snímek má zajímavou gradaci, pokud se týká toho, co hlavní postava vnímá, ale myslím, že to mohlo zajít ještě kus dál. V tomhle směru to není až tak výjimečné, prostě jen dobře gradované.

Taková normální česká komedie, která rozhodně nenavazuje na tradici seriálu, ale aspoň se snaží neurazit celkem normálním humorem. Není z toho nakonec nic speciálního, ale na podívání s rodinou je to celkem fajn. No, a to je tak všechno.

Hellboy 2: Zlatá armáda (Hellboy II: The Golden Army, 2008) - 55 %
Poprvé, když jsem film viděl v kině, byl jsem z něj nadšený. Hlavně proto, že mám rád Perlmanovo pojetí Hellboye. Jenže podruhé už ty chyby vyvstávají až moc na povrch. Scenáristicky se jedná o film neskutečně obyčejný, o film, který je od začátku jasně daný, pravidla jsou hned řečena a vy si uvědomíte, co musí být využito, jak se bude postupovat. Je to vizuálně krásné, ale obsahově vyprázdněné, podobně jako Del Torův "Pacific Rim". Zachraňuje to svět a postavy, i když elfové mi k Hellboyovi stejně moc nejsou.

Flowers in the Attic (2014) - 40 %
Námět tohoto příběhu se mi líbí, ale castingově je to tak špatně obsazené, myslím v roli dětí, že jsem měl problém se s nimi ztotožnit a vlastně se mi to ani nepodařilo. Ellen Burstyn předvádí jedno ze svých klasicky dobrých vystoupení, ale samotná její postava není až tak skvělá. Děti vypadají moc dobře a moc hrdinsky na to, aby se nechaly jen tak mlátit a trpěli, hlavně ti starší by měli být trochu víc uťáplejší. Dokonalost toho, jak mají upravené vlasy a kolik mejkapu nosí, jen podtrhává neschopnost vytvoření té správné atmosféry. Škoda, ten námět je hodně zajímavý a hodně kontroverzní. Budu se muset podívat na snímek z roku 1987, jehož je tento remakem. Oba filmy, původní i tento televizní vyházejí z knihy Virginie C. Andrews. Snímek bude pokračovat ve filmu "Petals on the Wind".

Ptačí úlet (Free Birds, 2013) - 50 %
Ten nápad není úplně špatný, respektive alespoň zde nějaký je, ale stejně už tak nějak od začátku tušíte, jak to vlastně sele nejen dopadne, ale tak trochu i to, jak to bude probíhat. Jsou tady emoce, je tady nějaký ten vtip, ale stejně se neubráníte dojmu, že už jste to viděli i jinde. Vtípky jsou takové obyčejné, stejně tak ty emotivní scény. Prostě průměrný film, který překvapivě ani tak neohromí svou animací.

čtvrtek 24. dubna 2014

Železní andělé 3, Madagaskar 2: Útěk do Afriky, Cold Comes the Night, Concrete Blondes, Dumbbells


Železní andělé 3 (Tian shi xing dong III mo nu mo ri, 1989) - 70 %
Mám pro tuhle asijskou sérii prostě slabost. Hlavně i proto, že tenhle díl je trochu vtipnější než ty předchozí, a člověk tak získává zase trochu jiný zážitek. Akčně je to pořád dobré, choreografie je rychlá, svižná, dokonce mi přijde, že trochu nadčasová. I po těch letech to má pořád grády. Škoda, že těch dílů nebylo natočeno víc.

Madagaskar 2: Útěk do Afriky (Madagascar: Escape 2 Africa, 2008) - 55 %
První díl se mi líbil moc, třetí mě také docela bavil, ale druhý je pro mě hluché místo, kde se vlastně jen opakuje dění toho, co bylo v prvním filmu a už to kupodivu není tak vtipné. Některé postavy, a to i hlavní, mi přijdou otravné, než jakékoli jiné. No, znovu už tohle asi podstupovat nebudu. Mám "Madagaskar" tak nějak propojený s dobou ledovou a musím říct, že ta se mi jako série celkově zamlouvá více.

Cold Comes the Night (2013) - 40 %
Slepý kriminálník, který zajme ženu a její dceru. Vypadá to na nějaké to home invasion, ale to se nakonec nekoná. Spíše než horor, jedná se o thriller s prvky detektivky, kde je celkem budováno napětí, ale zase taková sláva to není. I když se zdá, že se nás budou snažit scénáristé ohromit, nakonec je to více méně přímočaré. Ani nevím, jestli je dobře, nebo špatně, že nebyla využita lépe dcerka, ale vzhledem k její přítomnosti je to spíše špatně. Divím se, že Bryan Cranston, zrovna on, který má hlas od pána boha, tu musí mluvit s ruským, nebo jakým přízvukem. Asi nemá cenu si moc nalhávat, čekal jsem víc. Ono se toho nakonec moc neděje, a když už si myslíte, že to skončí, tak vás ještě čeká trochu toho nic. A aby tomu nebyl konec, následují nehorázně dlouhé titulky, snad 11 minut...

Concrete Blondes (2013) - 35 %
V poslední době se urodilo celkem dost filmů, kde jsou akční holky hlavními hrdinkami. Ať už je to třeba "Violet & Daisy" nebo "Spring Breakers". "Concrete Blondes" se nesou v podobném duchu, jen se snaží být o něco přímočařeji vtipnější. Scénář si potrpí na různé poskoky v čase, které však poměrně polopaticky uvádí, aby náhodou nedošlo k mýlce a divák okamžitě věděl, o co vlastně jde. Jenže pár dobrých scén, které ale rozhodně nejsou skvělé, samotný scénář nezachrání, a tak se jen jedná o nudnou jízdu s jednou zajímavou hrdinkou, která je až zbytečně upozaděna.

Dumbbells (2014) - 50 %
Je to hrozná kravina, ani to není moc vtipné, ani to nemá nějak převratný scénář, naopak, kostra je prostě normální, klasická romantika, bez nějakých moc velkých zvratů, do toho divné postavy, místy přiblblý humor, který není ani trochu vtipný, ale přesto přese všechno, mě tenhle film sedl a bavil mě. Za mě si těch 50 % zaslouží.

středa 23. dubna 2014

2001: Vesmírná odysea, Můj soused zabiják, Můj soused zabiják 2, Blood Type: Unknown, Burton and Taylor


2001: Vesmírná odysea (2001: A Space Odyssey, 1968) - 80 %
Tohle je strašný film. Nemyslím, co se kvalit týká, ale já s ním mám prostě pořád problém. Zbožňuji Kubrickovy filmy, ale "2001: Vesmírná odysea" je jeden jediný, který mi prostě nikdy nesednul. Viděl jsem ho už potřetí a pořád se na něj nemůžu naladit. Vizuálně je tohle dokonalé dílo, ještě když si uvědomíte dobu vzniku. Jsou tady triky, které by v současné době nevypadaly o nic lépe ani digitální technologií. Neskutečné. Jenže je zde styl vyprávění, který mi prostě nesedí. Pokaždé mám pocit, že u filmu sedím minimálně čtyři hodiny, a to ještě ani neuběhly dvě. Jsou zde scény, které jsou naprosto úchvatné, ale jako celek se to ke mně nedostalo. Je to snímek, který musíte vidět několikrát, abyste si uvědomily, jak jsou jednotlivé scény geniální a jak novátorská je jejich provázanost, ale pořád to nic nemění na tom, že celek prostě nefunguje. Nechce se dostat k divákovi a jako kdyby se divák nemohl dostat k němu. Za jednotlivosti 100 %, ale za celek musím dát méně, protože když jsem nedokázal film kousnout ani potřetí, už to prostě nepůjde. Vizuálně je to však něco naprosto neskutečné a dojmy lze přirovnat tak jedině ke "Gravitaci", i když "2001: Vesmírná odysea" má přece jen mnohem komplexnější pojetí a vizuální variabilita je zde úchvatná.

Můj soused zabiják (The Whole Nine Yards, 2000) - 65 %
Když jsem tuhle komedii viděl poprvé, byl jsem určitě víc nadšený, ale nic to nemění na tom, že jsem se bavil i tentokrát. Jsou zde scény, které jsou prostě skvělé, a pamatuji si je celou dobu, jsou de místa, která jsou hluchá. Zápletka je trochu suchá, ale ona komedie s poměrně drsnou mafiánskou přestřelkou funguje pořád.

Můj soused zabiják 2 (The Whole Ten Yards, 2004) - 35 %
První film měl nápad, bylo to zábavné, bylo to zajímavé, nové. Dvojka prostě jen hrála na to, že jednička docela uspěla a že to samé, se stejnými postavami, bude i podruhé tak samý úspěch. Ten se nakonec nekonal a díky bohu za to. Dvakrát v tomhle případě určitě stačilo, i když zde jsou momenty, kterým se dá zasmát.

Blood Type: Unknown (2013) - 60 %
No jo no, líbilo se mi to. Jako romance je to celkem přiblblé, ale ve spojení s fantastickým prvkem to funguje docela příjemně. Hlavně se mi to trefilo do vkusu, protože podobné příběhy mě prostě poslední dobou zajímají. Je to natočené místy až neskutečně naivně a na tu romantickou dvojici se sem tam opravdu nedá dívat, ale jako povídka nebo novela by to vyznělo skvěle.

Burton and Taylor (2013) - 70 %
To, že je Helena Bonham Carter dobrá herečka, to už vím po "Králově řeči". Ale že Dominic West předvede tak zajímavé představení a vtělí se do jednoho z největší herců celé filmové éry, to už je přece jen něco jiného. Velmi mile mě tihle dva překvapili svým pojetím obou legendárních herců. Pokud se o Burtonovi a Taylor chcete něco dovědět, myslím, že snímek je dobrou cestou. Není to moc kontroverzní, ale film se nesnaží být ani moc citlivý. Je takový televizně vyvážený. Stojí za to zhlédnout.