sobota 23. dubna 2016

Čest rodiny Prizziů, Most špiónů, White Rabbit, Souboj Titánů, Nesmiřitelní


Čest rodiny Prizziů (Prizzi's Honor, 1985) - 60 %
Po oslavných recenzích jsem přece jen čekal něco trochu silnějšího, intenzívnějšího. Jenže to se mi nedostalo. Ten film je dobrý, má skvělé herecké výkony, ale tak nějak funguje jen jako slabá satira, nikoli jako skvělá, sžíravá komedie. Jack Nicholson výborný jako vždy, ale tady není sám, kdo exceluje.

Most špiónů (Bridge of Spies, 2015) - 60 %
Nemůžu si pomoct, ale Spielberg prostě předvádí svou klasiku, je jistý, ale nedává tomu nic navíc. Tom Hanks je neskutečný a díky němu tenhle film zvládnete celkem snadno. Hraje obdobu Captaina Ameriky a jemu to prostě vyjde. Američané jsou zde za hodné, jak jinak, což mi trochu vadilo, stejně jako zbytečný patos a posledních patnáct minut, které by měl Spielberg vystřihnout téměř vždy.

White Rabbit (2015) - 30 %
Snímek "White Rabbit" z roku 2015 je jedním z těch filmů, které se možná i něco snaží říct, ale nakonec se skončí jen u toho, že je to celkem plytká, standardní zápletka, kterou ještě navíc shazuje skutečnost, že je ten film neskutečně levný a herci, kteří do něj byli obsazeni, to mají s herectvím dost na háku.

Souboj Titánů (Clash of the Titans, 1981) - 100 %
Tohle je tak nádherná klasika, že prostě nemůžu jinak než dát 100 %. Ten film mě okouzlil už jako chlapce a já si až teď uvědomuji, že už tenkrát jsem podlehnul animaci Raye Harryhausena. Tahle láska trvá doposud a já jeho výtvory, ať už umělecké nebo právě z hlediska pohybu a triků, miluji. Neskutečný umělec, který by měl být adorován neustále. On a Zeman dokázali něco, co nikdo jiný. Předvést stop motion v tom nejlepším světle. Remake tomuto původnímu filmu nesahá ani po kotníky. Ani na špičky palců u nohou.

Nesmiřitelní (Unforgiven, 1992) - 80 %
Asi jsem od toho čekal až o moc víc, což ale rozhodně neznamená, že to je výborný western, který je na pomezí moderního chápání westernu, ale přitom se drží tradice westernu italského. Clintův hrdina má svoje démony, ale když dojde na konečné zúčtování, tak je to přesně takový frajer, kterého chcete. Velmi dobrý western.

Žádné komentáře:

Okomentovat