pátek 16. května 2014

Herkules: Zrození legendy, Pompeje, Pokémon 2: Síla jednotlivce, Volavka II, Návštěvníci: Cesta do Ameriky


Herkules: Zrození legendy (The Legend of Hercules, 2014) - 35 %
Miluji řecké mýty a tohle s nimi nemá nic společného. Je to historicky jakási směs řeckých, římských a možná i trochu egyptských dějin. Pokud se týká příběhu, tak z mytologie si bere jen jména některých postav, ale jejich příběh je vyprávěn naprosto jinak. Primárně je to prostě jenom akční podívaná, která mě v některých místech docela nadchla. Jenže celkově je to prostě strašné. Proč to nemohlo být o nějakém fiktivním hrdinovi? Pořád by to byl špatný film, ale aspoň by neprznil mnou milovanou postavu.

Pompeje (Pompeii, 2014) - 30 %
Ve stejný den jsem viděl i snímek "Herkules: Zrození legendy" a nemůžu si pomoct, ale on mě ten "Herkules", i když je to pořádná ptákovina, bavil o něco víc. Ne o moc, ale přece jen od toho člověk nic nečekal a nic nedostal. V případě "Pompejí" mohla být očekávání o něco větší, jejich naplnění však nikoli. Blbá romantika našroubovaná na katastrofu. I kdyby to nebylo v souvislosti s historickou událostí, efekt bude stejný. Jen ten výbuch Vesuvu stojí za to.

Pokémon 2: Síla jednotlivce (Gekijô-ban poketto monsutâ: Maboroshi no pokemon: Rugia bakutan, 1999) - 65 %
Pokémoni jsou prostě moje slabina a i tenhle film, který je tak nějak celkem jasný od začátku a který si hraje s různými elementy a ovládáním počasí, mě dokázal zabavit. Pořád, i okolo třicítky, jsem schopný ho docenit jako fajn snímek určený předem pro děti. Některé dětské lásky prostě nerezaví.

Volavka II (Mou gaan dou II, 2003) - 80 %
Film si nadále drží své vizuální a celkem i příběhové kvality, ale nějak se nemůžu oprostit od pocitu, že zůstává ve stínu svého o rok staršího bratra. Tvůrci ale ukazují, že mají dar pro až neskutečné kamerové záběry, které mají zajímavý efekt na diváka. Tohle se mi zamlouvalo i na první filmu a pokračuje se v tom. Násilné scény jsou mnohdy nasnímány zajímavě, i když jsou trochu klišovité.

Návštěvníci: Cesta do Ameriky (Just Visiting, 2001) - 20 %
Strašná americká předělávka celkem dobré komedie, kdy se opět potvrzuje, že když dva dělají totéž, není to totéž. Komedie je neskutečně málo vtipné a jediné vtipné kousky jsou ty, které člověk viděl už ve francouzské verzi. Tohle je jen film, který se natočil proto, aby Američané nemuseli číst titulky. Přidaná hodnota navíc není žádná.