sobota 8. dubna 2017

Geuddae geusaramdeul, Chladná a hříšná, Sergeant Rutledge, Bílý král, Veerappan


Geuddae geusaramdeul (2005) - 75 %
Při sledování snímku jsem měl pocit, že se dívám na politické drama, které je šmrncnuté filmy jako "Kmotr" a hlavně "Zjizvená tvář". Je to mafiánské, je to drsné, ale navíc je to zasazeno do skutečných reálií. Dejte člověku moc a budete toho litovat. Alespoň ve většině případů tomu tak je. Korejci to podaly výborně.

Chladná a hříšná (La frígida y la viciosa, 1981) - 35 %
Je to skutečně trochu chladné a ne až tak hříšné. Když už si člověk myslí, že by se to mohlo trochu rozjet, tak kamera rozhodně neukáže to skutečně zajímavé. Nejsou zde špatné nápady, třeba i ta plakátová scéna s kulečníkem je velmi dobrá, ale tvůrcům prostě chyběla odvaha, která by tomu dala grády.

Sergeant Rutledge (1960) - 80 %
Výborný western, který se věnuje zajímavé látce - rasismu. Je podán prostřednictvím jednoho případu a více než o western se tak v podstatě jedná o soudní drama. Ale funguje velmi dobře, protože jsou zde skvělé postavy, primárně pak ve Woodym Strodovi, který ukazuje, jak byl skvělým a nedoceněným hercem.

Bílý král (The White King, 2016) - 65 %
Je to trochu prvoplánové, je to lehce předvídatelné a konec rozhodně není jením z těch, které vás uspokojí, ale je fajn, že i v dnešní době je možné natočit orwellovský film, který se snaží něco sdělit a který ukazuje, jak by se mohla společnost také vyvíjet. Film mě neoslnil, na to je moc malý, ale zaujmout mě dokázal.

Veerappan (2016) - 60 %
I když by se skoro zdálo, že tohle je film, který v sobě má nějaké poselství, to je celkem potlačeno, a to ve prospěch akce a drsnosti, které jsou docela dobré. Hlavně to, jak je film drsný, mě docela překvapilo. To, co chce ale říct, by zvládnul říct na mnohem menším prostoru, což mu docela dost ubližuje.