sobota 30. srpna 2014

Judge Priest, Caterpillar, Police Story 3, Hrdina, Strážci Galaxie


Judge Priest (1934) - 50 %
Snímek mě moc nebavil, nic moc mi neřekl. Vtipné to zase tak není a herecký výkon černocha Stepina Fetchita to nezachraňuje natolik, aby se dalo mluvit o obdivuhodném kusu. John Ford má jednoznačně mnohem lepší filmy než tuhle komedii.

Caterpillar (2012) - 70 %
Snímek, který zaujme temnou atmosférou, která není přímo hororová, ale spíše silně depresivní a nepříjemná. Je to samozřejmě dáno tím, co vidíme, ale sekundárně i samotou, ve které se žena nachází. Tohle není snímek, který vás pobaví, ale rozhodně je to kousek, který nějaké ty pocity zanechá.

Police Story 3 (Ging chat goo si 3: Chiu kup ging chat, 1992) - 80 %
Filmu hodně pomohlo, že zde není jen Jackie Chan, ale i Michelle Yeoh. Skvěle se doplňují a navíc "Police Story 3" dál oplývá úžasnými kaskadérskými kousky, při kterých se skoro tají dech. Některé výbuchy jsou skoro až neuvěřitelné a divák se diví, že úmrtnost štábu nebyla větší. Tohle prostě nejde než obdivovat a samozřejmě se i skvěle bavit.

Hrdina (The Six Dollar Fifty Man, 2009) - 60 %
Další z nepříliš roztomilých příběhů, což je dáno zajímavou vizuální stránkou, kde neustále máte pocit, že je něco špatně. Přesto se ale jedná o dostatečně zajímavý film, který vládne zajímavou hlavní postavou. Ten chlapec je hrdinou a zároveň parádním maskotem.

Strážci Galaxie (Guardians of the Galaxy, 2014) - 100 %
Ano, je to popcornová zábava, je to místy hodně jednoduché a čitelné, ale je to prostě skvělá zábava a já jsem se neskutečně bavil. Film, od kterého jsem nechtěl umění, mi dal přesně to, v co jsem doufal. Maličko jsem si ještě myslel, že James Gunn se trochu utrhne ze řetězu, ale to by mu Marvel nedovolil. Vlastně Disney... Pro mě nejlepší komiksový film roku.