pondělí 8. září 2014

Memorize, Svět valčíků, Jimmy's End, RoboCop 2, Tufty


Memorize (2012) - 55 %
Mozkové čipy jsou prostě nápad, který bude tvůrce dlouhodobě zajímat, a já budu jen rád, když se mu budou nadále věnovat. Jen v tomhle případě je to takové moc rychlé a až moc akční, než aby mě to dokázalo až tak moc zasáhnout myšlenkou.

Svět valčíků (Swing Time, 1936) - 80 %
"Svět valčíků" mě zaujal o něco více než "Páni v cylindrech", protože Fred a Ginger jsou zde mnohem zajímavějším párem a je mezi nimi skutečně cítit ta jejich chemie. Navíc jsou zde scény, které jsou opravdu neskutečné. Mám samozřejmě na mysli scény, které jsou spojené s tancováním. Některá ta čísla jsou prostě nezapomenutelná.


Tufty (2009) - 75 %
I když ta pointa bude celkem jasná docela brzy, nic to nemění na tom, že se stále jedná o zábavný snímek, který i z poměrně nevinné věci dokáže udělat pořádný masakr a v konečném důsledku i depresivní film. Stejně je to pořád ale zábava.

RoboCop 2 (RoboCop 2, 1990) - 55 %
Je to pokračování a je strašně moc vidět, jak se to v něčem opičí po prvním filmu. Jsou zde ale docela zajímavé prvky, které by třeba dobře fungovaly v komiksu, ale na plátně ani moc ne. Frank Miller napsal scénář, který by jako příběh komiksu fungoval, ale pro film, i když v sérii, je přece jen třeba trochu víc. Trikově je to však msty parádní.


Gumdrop (2012) - 30 %
Práce s robotem a jeho samotný design jsou sice pěkné, ale nic to nemění na tom, že to je skutečně to jediné, co tenhle film přinese. O příběhu nemá smysl mluvit, snad jen ty digitální triky jsou zde ještě dobré, ale tohle je něco, co se má vystavovat, předvádět, ale jako kompletní film to až tak nefunguje.