neděle 7. září 2014

Moderní doba, Blind Spot, Premature, Epithet, Repentance


Moderní doba (Modern Times, 1936) - 100 %
Charlie Chaplin je prostě génius a to, co dokazuje v tomhle filmu, je toho důkazem. Jeho satira na společnost je skvělá, zábavná a přesto zůstává sžíravou, jakou by také být měla. Navíc některé trikové sekvence ve výborných kulisách, hlavně z továrny, jsou prostě báječné. Je dobře, že se Tuláka rozhodl opět nemluvit a zůstal u pantomimy. Mluvení by mu nesedělo. Krásné a jedinečné rozloučení s postavou.

Blind Spot (2011) - 100 %
A zase jeden z těch výborných kousků, pro které jsou krátké filmy zrozeny. Jedna výborná myšlenka, která je naprosto skvěle provedena, a to i s tím příběhem, který se před námi odehrává, a my máme pocit, že je tím hlavním. Je to skvělá hra s divákem i s postavou, a tohle provedení se mi prostě líbí.

Premature (2014) - 80 %
To je přesně ta blbá komedie, kterou jsem v ten daný moment potřeboval. Je to vtipné, je to ujeté, je to neoriginální, ale prostě to, co jsem potřeboval. Navíc jsou tu skvělé postavy, které můžu mít rád. A samozřejmě nesmím zapomenout na Katie Findlay, u níž doufám, že ji uvidím častěji než doposud. Druhé setkání, ale ta se prostě umí zapsat do paměti. Alan Tudyk také nezklamal.

Epithet (2012) - 35 %
No, Patrick Stewart rozhodně nezachrání všechno, a i když je určitě zajímavé sledovat, jak dostává na budku, zas to není tak skvělé, jak by si člověk myslel. Skoro mi přijde, že tvůrce měl v hlavě pár scének, které se mu líbily, a tak se je rozhodl spojit. No a výsledkem je tohle...

Rob the Mob (2014) - 40 %
Víc než cokoli jiného je tenhle film zajímavý hlavně proto, že vypráví o skutečných událostech, které se staly. Jenže jeho styl vyprávění je poměrně unylý a místo toho, aby to bylo pořádně drsné, si musíme užít Andyho Garciu, který to svým charismatem jako jediný trochu zachraňuje. Na drama podle skutečné události je to dost málo.