pátek 2. srpna 2013

500 MPH Storm (2013) - 10 %

500 MPH Storm (2012)

"500 MPH Storm" je snímek, který v sobě nemá žádné kvality. Když jsem ho hodnotil na ČSFD, měl u sebe jen samá odpadová hodnocení, já jsem se ale rozhodl, že přece jen jednu hvězdičku dám, což v mém případě znamená film, který má alespoň 10 %. "500 MPH Storm" je hodně špatný film a Casper Van Dien je velmi špatný herec, ale v tom filmu bylo něco, co si alespoň těch 10 % zaslouží. Viděl jsem i horší filmy, které mě doslova udolaly svojí debilitou.

Myslím, že "500 MPH Storm" si hodně polepšil skutečností, že jsem o víkendu viděl kus staršího snímku "Twister", který mi z hlediska scenáristických kvalit nepřišel o zas takový kus lepší. Jen to bylo profesionálněji (rozuměj s větším rozpočtem natočeno) a vypadal to potom o něco lépe. Jenže to je tak všechno. Oba filmy jsou o pořádném větru, jen v případě filmu "500 MPH Storm" si za to člověk může sám, protože si myslel, že ovládne počasí.

Začátek filmu nám dá jasně vědět, že tohle je nízkorozpočtová projekce, kde některé záběry snad byly staženy z YouTube nebo natočeny amatérskými kamerami a prostě do filmu nastříhány. Člověk pak ztrácí víru ve filmy a v kouzlo, které mu přináší, protože na takových kouscích jako "500 MPH Storm" je neskutečně vidět, jak film vzniká. A to je špatně. Film by měl mít svoje kouzlo. Vyprávět svůj příběh a nikoli rušit diváka svou neprofesionálností. Nemá pak ani cenu mluvit o tom, že kvalita digitálních triků je na úrovni prvního ročníku vyšší odborné.

Scénář je doslova prokletí a hlavně v dialozích některé postavy kralují. Tak je to dáno i tím, že herci pronášejí naprosto debilní věty s vážnou tváří a snaží se na nás udělat dojem, že opravdu jde do tuhého. Velikášské scény jsou příšerné, všechno je nadsazeno, aby tak hlavní borec, který by nepřežil ani hodinu mezi slepicemi, které by ho uklovaly k smrti, ukázal své hrdinství a nezachránil jen svou rodinu, ale rovnou celý svět. Není to krásné, že mezi námi pořád jsou hrdinové, kteří vědí víc než my a dokážou zničit to, co vyvolali, a to v naprostém sci-fi blábolu? Nikdy víc, ale zase smrtelné křeče jsem z toho neměl.

Kdy je na film vhodné kouknout: Když venku hrozí bouře, která smete celý svět.
Hodnocení: 10 % za to, že se to dá zhlédnout bez tramatu


Žádné komentáře:

Okomentovat